Google+
  • Beckhoff PLC, Hareket Kontrol ve CNC Çözümleri
  • Simatic PLC, Simotion Hareket Kontrolü
  • KUKA ve ABB Robot Çözümleri
  • Robotik Paletleme Çözümleri
  • Beckhoff Plastik Sektörü Çözümleri
  • Ekstruder, Plastik Enjeksiyon, Plastik Şişirme Makinaları
  • 5D Sinema ve Simülasyon Çözümleri
  • Robotik ve Konvansiyonel CNC Çözümleri
  • Bilgisayar Tabanlı Otomasyon Çözümleri
  • Veritabanı Entegrasyonu, Sahadan Veri Toplama, MES, ERP
  • Beckhoff Bina Otomasyonu ve HVAC Çözümleri
  • Modbus, DMX, DALI, EIB/KNX, LON, EnOcean, M-Bus, MP-Bus, BACnet/IP
Site Haritası

Robot Uygulamaları


Endüstriyel Robot uygulamaları   Matris Endüstriyel Otomasyon robotik ve proses tecrübesi ile gerektiğinde sıfır veya ikinci el robot çözümleri sunarak prosesinizin en yüksek verimlilik ve en uygun maliyet ile çözümlenmesine katkıda bulunmaktadır. KUKA, ABB ve Fanuc marka robot çözümlerimizde imalatınıza yönelik planlanan prosesleri inceleyerek size uygun proses tekniği ve mühendislik faktörü ile gelişiminize katkıda bulunmaktan memnuniyet duyacağız.

UYGULAMALARIMIZ              Ark Kaynak (Arc Welding)

Matris, MIG, MAG, TIG ya da tozaltı kaynak proseslerini son teknoloji makineler ve endüstriyel robotlar ile gerçekleştirmektedir. Ürünlerimiz arasında inverter ya da konvansiyonel kaynak makineleri, hazır gazaltı kaynak kabinleri, geniş model ve kapasite aralığına sahip pozisyonerler, CMT ( Cold Metal Transfer) ürünleri ve çeşitli kaynak ekipmanları ile kaynak prosesiniz en yüksek verimlilik ve en uygun maliyet ile gerçekleştirilmektedir.               Punta Kaynak (Spot Welding)

Matris, son teknoloji ürünleri olan MFDC (Medium frequence) ve Adaptif kaynak makineleri ve prosese uygun kaynak tabancaları ile endüstriyel robotları bir arada kullanarak operasyonu son derece kaliteli ve yüksek hızlı hale getirmektedir. Ayrıca firmamız punta kaynak prosesleri konusunda danışmanlık ve eğitim hizmeti yürütmektedir.              Lazer Kaynak (Laser Welding)

Matris, yüksek kalite ve verimlilik istenilen uygulamalarda Hybrid ya da uzaktan lazer kaynak çözümleri sunmaktadır. Lazer kaynaği diğer konvansiyonel kaynak sistemlerine göre lazer ışının kolaylıkla yönlendirilebilmesi ve daha küçük alanlara odaklanılabilmesi nedeni ile oldukça ileri bir kaynak yöntemidir.

              Paletleme (Palletizing)
Matris, Gıda, inşaat, tarım otomotiv gibi sektörlerde kullanılan paletleme proseslerine yönelik endüstriyel robot çözümleri sunmaktadır. Çözümlerimiz arasında anahtar teslim sistem ekipmanları gripper, robot, streçleme makinesi konveyörler gibi yan ekipmanlar sağlanmaktadır.


              Bükme (Bending)
Matris, saç bükme proseslerini endüstriyel robotlar ile gerçekleştirerek hızlı, kesintisiz ve en yüksek kaliteli imalat imkanı sağlamaktadır. Bükme uygulamalarında pres ve robot senkronizasyonu sağlanarak proses maksimum düzeyde verimli hale getirilmektedir.              Gıda - İlaç sektörü uygulamaları (Delta Robot)
Matris, çoğunlukla gıda ve ilaç sektöründe kullanılan alma bırakma, konveyörden konveyöre transfer ya da çok kısa çevrim süresi gerektiren prosesler için Water Proof ve hijyen standartlarına uygun delta robot çözümleri sunmaktadır. Ürünlerimiz arasında kendi imalatımız delta robotlar ve ABB Flexpicker çözümleri yer almaktadır.              Döküm ve Kalıp sektörü Uygulamaları (Foundry)
Matris, Döküm ve sıcak işlem sektörlerine yönelik ısı ve tozdan etkilenmeyen döküm sektörüne yönelik üretilmiş endüstriyel robotların kurulumlarını ve teminini sağlamaktadır.              Cam sektörü uygulamaları (Glass Handling)
Matris, Cam sektörüne yönelik alma bırakma, konveyör üzeri transfer ve stoklama uygulamalarına yönelik yüksek hız ve taşıma kapasitesine sahip endüstriyel robotlar sağlamaktadır.              Taşıma Uygulamaları (Handling)
Matris, sektörlerde kullanılan katı ya da sıvı malzeme, tuğla, kimya ürünleri, çuval, saç malzeme, tuğla, kiremit, tuz gibi bir çok madde taşımaya yönelik anahtar teslim endüstriyel robot çözümleri sunmaktadır.              Robotik Lazer Kesim (Robotic Laser Cutting )
Matris, metal ve diğer malzemelerin lazer ile kesilmesine yönelik 3 boyutlu lazer kesim sistemleri sunmaktadır. Lazer kesim robotlarımız direkt olarak G kodları ile ya da diğer programların çıktıları ile robotta nokta öğretme yapmadan program çıktısı ile çalışma yeteneğine sahiptir.              Plastik Uygulamaları (Plastic)
Matris, plastik sektörüne yönelik enjeksiyon sonrası taşıma, plastik kesim, yapıştırma ve diğer prosesler için anahtar teslim çözümler üretmektedir.              Polisaj (Grinding, Polishing)
Matris, çok çeşitli ürünlerin parlatma veya zımparalama prosesleri için polisaj robotları ve ekipmanları ile ilgili anahtar teslim çözümler üretmektedir.      Boru bükme
Matris, debriyaj, fren hortumları, denge çubuğu gibi malzemeler için metal boru bükme çözümleri sunmaktadır.    Su jeti (Water Jet)
Matris, plastik kesim ve otomotiv sektörüne yönelik water jet sistemleri üretmektedir.